Uue voolu folkansambel RÜÜT salvestab plaati ja kogub hoogu

Rüüt on värske alternatiiv-folk ansambel, mille võlu peitub mitmekülgses ja otsinguterikkas lähenemises pärimusmuusikale. Nüüd on ansambel salvestamas oma debüütalbumit ning kogub toetust ka Hooandjas

Ansambli muusika toetub oma juurtega meie maa põlisele pärimusmuusikale, kuid liigutab oma latva tänapäevase maailma mitmekesisuses. Regilaulud ja vanad pillilood tuuakse kuulaja ette peenelt viimistletud ja paeluvasse atmosfääri põimituna.

Oma loomingu kaudu tutvustab bänd ühe vähese Eesti oma instrumendi – Eesti lõõtsa kasutusvõimalusi ja kõla. Ansamblisse kuuluvad eesti parimad noored lõõtspillimehed Juhan Uppin ja Toomas Oks. Rüüdi mitmekülgsele kõlale ja põnevatele lähenemistele annavad omapoolse vürtsi bändi naisliikmed – näitlejaMaili Metssalu ja jazzmuusik Maarja Soomre, kelle hääled regilauludes kõlavad võimsalt ja toovad möödunud ajad kuulajatele lähemale. Pillidena kuuleb meie lugudes veel viiulit ja meloodikat. Siiani oleme osalenud Tallinn Music Weekil, esinenud Viljandi Pärimusmuusika Festivalil, Viru Folgil, Rocca al Mare vabaõhumuuseumis ja mitmetes teistes kontsertpaikades üle Eesti. Põlva folkfestil saime parima kohustusliku loo seade auhinna.

Plaadistamise tiimis on:
Muusikud: Juhan Uppin, Maili Metssalu, Maarja Soomre, Toomas Oks
Helikunstnik: Sten-Olle Moldau
Kujundaja: Johanna-Adele Jüssi
Produtsent: Merli Antsmaa

Plaadiesitlustuur on veebruari alguses ning sellega jõutakse erinevatesse Eesti linnadesse.

Vaata: