Unustamatu juhtimiskoolitus Inglismaal

Septembri alguses käisid Triin, Mari, Helena ja Hannele Inglismaal koolitusel. Selle teemaks oli ‘transformational leadership’. Koolitus oli kõigist teistest varem külastataud koolitustest erinev. Tegeleti rohkem iseendaga, et seejärel maailmas muudatusi läbi viia.

Siin mõned read Helenalt:

 
Üks asi, mida mulle 7-päevane kursus Inglismaal, Cambridge’i lähedal õpetas oli see, et oleme tõesti üks suur inimkond ja rahvused on pigem meie endi poolt konstrueeritud, kultuuri ja ajaloo kujundatud. Seal me istusime kursuse viimasel päeval, ühes saalis ligi 40 noort enam kui kümnest eri riigist. Kõik jagamas kordamööda nädala jooksul omandatud uusi teadmisi. Need jäävad  ka siis, kui Inglismaa tolmu jalge alt pühkinud oleme. Need mõtted varieerusid olenevalt selles, mis kellelgi antud hetkel südamel  oli, 
aga ei erine teineteisest kategooriliselt.

transfSellel suurel inimkonnal on paljuski samad mured, samad rõõmud ja mõtted. Ainuüksi sellepärast tasub jagada, toleerida, aktsepteerida ja austada- seda selleks, et mõista ning näha. Mõista ja näha kui sarnased me oleme ja kui palju annaks üheskoos ära teha. Üheskoos on kergem lahendusi genereerida, üheskoos on kergem olla muutus, mida maailmas näha tahame. See kursus õpetas mulle palju. Üks asi oli kindlasi üheskoos töötamine- meeskonnatöö, mida ka palju praktiseeritud sai. Üheskoos töötamist heade ideede elluviimise nimel- vot seda tahaks näha senisest enam ja suuremas mastaabis. Lisaks veel pidev tagasisidestamine, millega peale igat harjutust tegelesime. Alguses tundus see isegi  veidi tüütu, aga  osutus hoopis kasulikuks töövahendiks selles muutumise protsessis.

Noortevahetused- uus keskkond, uued inspireerivad inimesed su ümber, palju häid mõtteid ja tegusid.  Sain ühe unustamatu kogemuse ja paljude tarkuseterade võrra rikkamaks.