Sumedal Suvelõpul esinejate nimekiri on kirju!

8. septembril toimuva Sumeda Suvelõpu esinejate nimekiri on kirju – üles astuvad tantsijad, muusikud, fotograafid, näitlejad, käsitöölised, mängijad ja jutuvestjad! Ja loomulikult ka publik ise.

Sumeda Suvelõpu ajakava: http://www.kah.ee/projektid/olevik/sume-suvelopp-2012/

Esinejate tutvustus:

Minna Kohjus ja Margit Salmar
Ema ja tütar, kes aitavad meisterdada toredaid asju keskkondliku mõtteviisi meeles pidades. Sumedal Suvelõpul õpetavad nad puust nööpide kaunistamist ning paberkottide valmistamist käepärastest vahenditest. Minna on ka MTÜ Kah liige.

Jaak Känd
Pärnus tuntud noorte mälumängusarjade tegija ning jutuvestja, kes haarab oma põneva ja mitmekesise jutuvaraga nii lapsi kui vanemaid inimesi. Sumedal Suvelõpul ühendab ta jõud Margit Salmariga, et jutud põimida vahvate mängude ja lugulauludega.

Janne Ristimetsa tantsustuudio
Kui rääkida lastetantsust Pärnus, peab rääkima Janne Ristimetsast. Kunstide Majas tegutsevad tantsulapsed- ja noored lähenevad tihti tantsule mängu kaudu ning üllatavad leidlike lahendustega.

Vana-Pärnu laulvad pensionärid
Vanemas eas inimesed ei istu kodus. Oma laululusti jagavad nad rõõmsalt ka teistega. Koos tantsulastega esinevad nad esimest korda.

Kuuldemäng „Merevaigupärlid“
Viljandi Kultuuriakadeemia teatrikunsti üliõpilane Maaja Hallik lõi kursusetöö jaoks interaktiivse kuuldemängu „Merevaigupärli“, mis on lugu Salme Sabolotnyst, noore näitlejanna vanavanaemast, kes on tänasel päeval täpselt ühe sajandi vanune. Mälestused viivad ajas tagasi aastatesse 1941-1956, mil keset sõdivate riikide möllu tuli ka tavalisel inimesel kuidagimoodi hakkama saada. Tuli ellu jääda. Näitleja Maaja Hallik, juhendaja Kalju Komissarov. Muusika Agni Hallik, Tõnis Kirsipu.

Pärnu Muusikakooli noored muusikud
Pärnu Muusikakooli bänd on vaikselt tegutsenud juba kaks aastat, keda on raudse käe ja külma närviga juhendanud Pärnu Muusikakooli õpetaja Ann-Liis Talts. Jazz-fusion muusika on aja möödudes pannud üha rohkem publiku jalad põrandale põntsuma ning kuulajad teritavad oma kõrvu, et suurepäraselt kätte saada iga väiksemgi noot/heli, mis lava pealt kostab. Musitseerivad Kitarr – Jan Ristimets, basskitarr – Emil Erastus, klaver – Rahel Talts, trummid – Siim Arusaar.