Sume Suvelõpp toob Pärnusse Mick Pedaja ja I Wear* Experimenti

sumesuve_plakat_a3_loplik3 plakat_sume24. septembril on Pärnus taas Sumeda Suvelõpu päev. Tegemist on üle aasta toimuva kultuurisündmusega, mis toob endaga toredaid tegemisi nii suurtele, noortele kui väikestele kogu päeva jooksul.

Neljandat korda toimuv Sume Suvelõpp alustab keskpäeval Pärnu Keskraamatukogus, kus toimuvad mõnusad ettevõtmised kogu perele. Merelugusid ja muinasjutte vestab Pärnu kohalik jutuvestja Jaak Känd. Ühist meisterdamist ja näpuosavuse proovilepanekut juhendab Triin Laas. Kohtumine muusikutega – Mick Pedaja, Hando Jaksi ja Johanna Eenmaga – annab võimaluse huvilistel vestelda õhtul üles astuvate artistidega, küsida küsimusi ning saada aimu neid inspireerivatest asjadest.

Sumeda Suvelõpu teine osa toimub Kultuuriklubis Tempel. Kontserte annavad Mick Pedaja ja I Wear* Experiment, neid soojendavad noored muusikud Steven Ilves ning Gäroly Rohelsaar, kes õpivad Sütevaka Humanitaargümnaasiumis.

Mick Pedaja on Raplast pärit laulja ja laulukirjutaja. Tema muusikat võib kirjeldada kui segu ambient’ist, akustilisest folgist ja new age’ist, kus loodushääled kohtuvad hõljuvate kõlamaastike ja helimustritega.

Eepilise elektroonilise popi kooslus I Wear* Experiment on juba mõnda aega teinud ilma nii kohalikul kui rahvusvahelisel muusikaväljal. Neid on kiitnud rahvusvahelised muusikaväljaanded Louder Than War, The Line Of Best Fit ja MTV Iggy. Nende debüütplaat on oma erilise kujundusega nomineeritud ka Eesti Disainiauhindade ühes kategoorias.

Sumedat Suvelõppu korraldab MTÜ Kultuur aitab hingata, mis on kahe pärnaka, Merli Antsmaa ja Hannele Kändi eestvedamisel sündinud kultuuriühing. „Suvelõpp sündis soovist meie ühise MTÜ sünnipäeva puhul midagi vahvat kodulinnas korraldada,“ kirjeldab Hannele Känd. „Teeme selliseid sündmuseid, kus isegi käia sooviksime ja Suvelõpp on selle hea näide,“ täiendab ta.

Merli Antsmaa sõnab, et tal on hea meel Suvelõppu ellu viia heade sõpradega. „Kultuuriklubi Templit veab ülikooli kursusekaaslane Andres Tölp, abis on head MTÜ-kaaslased, pereliikmed ja kauaaegsed koostööpartnerid raamatukogust.“

Kõik raamatukogus toimuvad sündmused on tasuta ja õhtuste kontsertide ühispilet on müügil Piletilevis hinnaga 6 ja 8 eurot, kohapeal 8 ja 10 eurot. Raamatukokku oodatakse huvilisi kella 12 kuni 15 ja kontserdipaiga uksed on avatud kella kuuest õhtul. Lisainfo leiab Facebookist ja aadressilt www.kah.ee

 

Küsimused ja info:

Hannele Känd

5669 8839 / hannele.kand@gmail.com