Sügisel on oodata uut muuseumifestivali lastele ja noortele

Järgmise õppeaasta sügisesel koolivaheajal (17. – 25. okt. 2015) leiab aset uus muuseumidevaheline koostööprojekt – laste- ja noortefestival „Avatud mänguväljad“. Festival toimub samaaegselt kahes linnas – Tallinnas ja Tartus.

Muusika-aastast lähtuvalt on festivali peateemaks „Heli lainel“. Muuseumid pakuvad lastele ja noortele spetsiaalselt festivali ajaks loodud temaatilisi tegevusi. Abiks on mängulised juhised. Igal vanuserühmal on külastamiseks kuni neli eakohast tegevust pakkuvat muuseumi. Nendest moodustubki mänguväli. Kõige uudishimulikumatel on võimalik ühte teemat avastada lausa kahe linna – Tallinna ja Tartu – muuseumides. Tegevust jagub igas vanuses lastele. Samuti on programmi koostades silmas peetud noori, kes juba iseseisvalt koolivaheajaks tegevust otsivad. Kindlasti sobib festivalikülastus ka koolivaheajal toimuvate linnalaagrite kavva.

Festivali algataja Jelena Tšekulajeva sõnul sai ta sündmuse korraldamiseks idee Peterburist, kus toimuvad igal sügisel  „Peterburi lastepäevad“. „Ürituse eesmärk on ennekõike julgustada peresid, lapsi ja noori koolivaheajal muuseume ja teisi kultuuriasutusi külastama ning seeläbi nende vaba aega harivalt ja kasulikult, samas mänguliselt ja põnevalt sisustama,“ ütles Tšekulajeva. „Muuseumidele pakub festival uusi koostöövõimalusi ning värskeid ideid peresõbralike külastuselamuste loomiseks.“

Festivalil osalevad Kumu kunstimuuseum, Kadrioru kunstimuuseum, Adamson-Ericu muuseum, Niguliste muuseum, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum, NUKU muuseum, Tallinna Linnamuuseum, Rahvarinde muuseum, Eesti Tervishoiumuuseum, Eesti Vabaõhumuuseum, Eesti Ajaloomuuseum, Tallinna Tehnikaülikooli muuseum, Eesti Rahva Muuseum, Tartu Linnamuuseum ja Tartu Ülikooli muuseum.

Festivali korraldavad Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum, MTÜ Elamusõppe labor ning MTÜ Kultuur aitab hingata. Sündmust toetavad Kultuuriministeerium ja Tallinna Kesklinnavalitsus.

Lisainfo:
MTÜ Elamusõppe labor
Jelena Tšekulajeva
Festivali projektijuht
Tel: 5544849
E-post: jelena.levtsenkova@gmail.com

Koostaja:
Maarja Kõuts
Tel: 53327332
E-post: maarjakouts@hotmail.com