Sel nädalal mõnus perepäev Sume Suvelõpp Pärnus!

30. augustil toimub Pärnus taas Sume Suvelõpp – perepäev, mille loob 5-aastane MTÜ Kultuur aitab hingata. Sel korral on teemaks „Räägime juttu“. Tasuta toimuva sündmuse fookuses on alati olnud need teemad ja tegemised, millega ühingu liikmed tegelevad. Sel aastal on võimalik kõigil huvilistel tasuta osa saada meisterdamise- ja mängimise tunnist, piknikukontserdist lauljanna-poetessi Tuuli Vellinguga ning luuleetendusest „Koerad poisid“.

Traditsiooniliselt tähistab MTÜ Sumeda Suvelõpuga ka oma sünnipäeva. 2009. aastal loodud MTÜ on tänaseks loonud üle 30 eriilmelist ettevõtmist, saatnud Euroopasse koolitustele ligi poolsada noort ning loonud võimalusi mitmetele noortele kultuuritegelastele. Pärnakatest MTÜ loojad Merli Antsmaa ja Hannele Känd on iga tegutsemisaasta jooksul toonud sündmuseid ka kodulinna. Aktiivselt tegutseb MTÜ alt loominguline koosseis Kaks Jaaku, kes sel suvel luuleetendustega „Kohtumised pargis“ on Koidula parki loonud õdusa pooltunni kirjandus- ja luulehuvilistele.

Igal suvel on Pärnus tegeletud fotohuviliste noortega, kellega loodud fotonäituseid, ning avatakse üks ka perepäeva raames. Antsmaa toob viie aasta jooksul toimunust välja pikaajalise rahvusvahelise projekti Grand-Treasures, mis pakkus põnevaid kultuurilisi elamusi, toredaid inimesi ja uusi ideid. Projekt tõi Pärnusse 2012. aasta kevadel tutvuma Eesti vaimse pärandiga mitme riigi esindajad. Kindlasti on Antsmaale südamelähedane tema vanaisa Kalju Mihkelsoni fotodega näituseprojekt, mis väärib edasistki tähelepanu. Koostöös Estonian Folk Orchestra’ga esineti ja osaleti tänavu ka Eesti Vabariigi aastapäeva tähistamisel Pärnu Kontserdimajas.

Hannele Kändil on hea meel mitmete teatriprojektide üle. Näiteks eelmisel suvel lükati veerema Rändteater Vaba Vanker, mis nüüd iseseisvalt üle Eesti tegutseb. Kindlasti on huvitav ja väga väärt ettevõtmine MTÜ liikme Kristin Viljamaa eestvedamisel teatriprojektid kuulmispuudega inimestega. Viipekeelne kogukonnateatriprojekt pälvis ka Euroopa Noorte tunnustuse.

Antsmaa ja Känd koos oma liikmetega ootavad pärnakaid tuleval laupäeval kõiki huvilisi koos suve ära saatma ja ühiselt piknikku ning sünnipäeva pidama. Kõik sündmused toimuvad Pärnu Keskraamatukogus ja selle kõrval ning on tasuta.
Kogu programmi leiab aadressil www.kah.ee/portfolio/sume-suvelopp-2014.

Sündmust toetab Kultuurkapital ning suur sõber on Pärnu Keskraamatukogu.