RÜÜT: plaadiesitlustuur ja esimene singel “Maasikille”!

Veebruari alguses esitab ansambel Rüüt oma plaati kuues erinevas Eesti paigas. Debüütplaadilt on väljas ka esimene singel “Maasikille”. Kuula lugu siit: https://www.youtube.com/watch?v=fkqoQDR5X8M

Rüüt on värske alternatiiv-folk ansambel, mille võlu peitub mitmekülgses ja otsinguterikkas lähenemises pärimusmuusikale. Ansambli muusika toetub oma juurtega meie maa põlisele pärimusmuusikale, kuid liigutab oma latva tänapäevase maailma mitmekesisuses. Regilaulud ja vanad pillilood tuuakse kuulaja ette peenelt viimistletud ja paeluvasse atmosfääri põimituna.

Esimene singel “Maasikille” on tempokas lugu ajast, mil kutsuda kõik sõbrad kokku ning joosta niitudel ja heinamaadel kas või südaööni, sest valgus ei kao kuhugi. Praegusesse sombusesse aega sobib positiivne ja kiire lugu kevade ja suve ootuseks väga hästi.

Ansamblisse kuuluvad eesti parimad noored lõõtspillimehed Juhan Uppin ja Toomas Oks. Rüüdi mitmekülgsele kõlale ja põnevatele lähenemistele annavad omapoolse vürtsi bändi naisliikmed – näitleja Maili Metssalu ja jazzmuusik Maarja Soomre, kelle hääled regilauludes kõlavad võimsalt ja toovad möödunud ajad kuulajatele lähemale. Pilliparki kuuluvad veel viiul ja meloodika.

Debüütalbumit esitleb ansambel 6 kontserdiga:

  1. veebruar kl 19 Viljandi pärimusmuusika ait
  2. veebruar kl 19 Rapla kultuurikeskus
  3. veebruar kl 19 Haapsalu Raamat
  4. veebruar kl 18 Sütevaka salongiõhtu, Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasium
  5. veebruar kl 19 Genialistide klubi, Tartu
  6. veebruar kl 19 Kloostri ait, Tallinn

Vaata: www.ryyt.ee