Rongiteater alustab!

Meil on juba mõnda aega käsil projekt nimega Rongiteater. Tegemist on esmakordse katsetusega tavalises rongivagunis sõidu ajal teatri teha. No ikka nii, nagu teatrimajades ja -lavadel, ainult, et lavaks on seekord vagun.

Niinimetatud suur Rongiteater näitab oma nägu sügisel, kuid täna on võimalus Viljandi-Türi ja Türi-Viljandi liinil näha lavastust “Kahe rännumehe jutustus”. Tegemist on eksperimentaalse lavastusega, mis on mõeldud ruumikatsetuseks sügisel välja tulevale lavastusele “Piiririik”.

Niisiis – ainult täna õhtul lugu lapsepõlve sõpradest, kes kohtuvad üle mitme aasta. Kohtuvad täiesti juhuslikult ja kohtuvad rongis. Mõlemad on äsja tagasi saabunud välismaareisilt ja sõidavad tagasi koju. Taaskohtumine käivitab loo, mille taga seisavad nii ühised mälestused, läbielamised kui ka ootused ja lootused. Vaated elule võivad aga kahele samade kogemustega inimesele olla ka täiesti erinevad. Ja nii saab see sõit alguse, sõit kahe erineva inimese hinge – jagades oma muret ja rõõmu. Minnakse ka tülli ja räägitakse üksteisest mööda. Kõigele vaatamata lõpeb iga rännak kord. Ka see sõit leiab otsa. Aga sõidu käigus on taasleitud üles kahe sõbra katkematu liit.

Lavastas: Otto Kosk
Mängivad: Kristian Põldma ja Artur Linnus

26. juuni 16:16 Viljandi-Türi
26. juuni 18:13 Türi-Viljandi
30. juuni  võib-olla ka!
Etendused toimuvad viimases vagunis!

TASUTA! (rongipilet tuleb siiski osta)

Projekti teevad: MTÜ Kultuur aitab hingata, Edelaraudtee. Toetab Eesti Kultuurkapital, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia.