Rändteater toob lavale õuduslavastuse

Rändteater Vaba Vanker toob 8. novembril lavale pärimusliku õuduslavastuse „Õudne lõpp“. Lavastust kantakse ette Eestimaa mõisates Harju-, Rapla- ja Virumaadel.

„Õudse lõpu“ idee sündis suvel Rändteatri esimese lavastuse sõitude ajal. Uku Talmar, kes õuduslavastuse on kirjutanud ja kokku pannud, kirjeldab lavastuse sisu nii: „Oma soovidega tuleb ettevaatlik olla. Eriti, kui need puudutavad hirme… Hirmudega kohtumise teekonda ei tohi pooleli jätta.“

„Õudne lõpp“ põhineb taas kord Eesti pärimusel. Nii tuleb juttu meie rahvalugudest ja –lauludest tuntud ja vähem tuntud tegelastest ning sellest, mis juhtub, kui nendega kohtuda. Lavastus ei ole soovitatav alla 12-aastastele.

Lavastusmeeskond koosneb suuresti juba suvel „Teekonna“-nimelise lavastusega ringi reisinud tegijatest. Lavastuses mängivad Rauno Kaibiainen (Eesti Improteater), Silver Kaljula (TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia 10. lennu teatrikunsti üliõpilane) ja Helen Lennuk. Viimane on ka tüki kunstnik. Muusika on loonud Ekke Västrik, etenduses musitseerib Kristel Kutser, valguse on loonud Madli Uuemäe.

Lavastus esietendub Tallinnas, Kodulinna Majas ja liigub novembri nädalalõppudel edasi Kukruse, Kõue ja Vihula mõisatesse ning Juuru rahvamajja. Soodushinnaga piletid on müügil Piletilevis ning koha peal.

Lisainfo:
Hannele Känd
MTÜ Kultuur aitab hingata
Tel 5669 8839, e-post hannele.kand@gmail.com

http://vabavanker.blogspot.com