Pärnu suves kõlavad luuletused ja jutud

pargiplakatSel suvel on Pärnus loomulikult palju teha – mõnusale rannale ja teistele vahvatele sündmustele pakuvad lisa ka paar meie sündmust.

Kogu suve jooksul üle nädala kolmapäeviti etendub Koidula pargis “Kohtumised pargis”. Tegemist on loomingulise koosseisu Kaks Jaaku luulesündmusega, mis pühendatud August Sanga 100. sünniaastapäevale. Üle aegade ja teemade satuvad mõnusasse õhkkonda eri näoga luuletajad – Sang, Merilaas, Samoilov, Sõelsepp, Kolla, Koidula, Viiding, Meiel, Kivisildnik, Runnel, Jõgis jt. Luuletuste vahele kostub Raimond Valgre muusikat.

Esimene luuleetendus toimus 2013. aasta Augustiunetuse raames samuti Koidula pargis.

Luuleetendused toimuvad Koidula pargis, Pärnus ja on tasuta. Etendused toimuvad 25. juunil, 9. juulil, 16. juulil, 6. augustil ja 13. augustil. Kõik etendused algavad kell 19 ja kestavad u 50 minutit. Kui sajab, toimuvad etendused Frens Cafe’s. Oodatud on kõik huvilised.

jutuvada-logoAugustis kihab Pärnus Fringe festival. Meil on hea meel olla selle ettevõtmise üks osa. Nimelt toimub 8. ja 9. augustil JUTUVADA ehk jutuvestmise festival. Oleme külla kutsunud head sõbrad Lätist, kes seal jutuvestmises meistrid. Kahel päeval kostuvad eesti ja läti jutustajate suust mitmeid eriilmelisi ja -teemalisi lugusid.

Jutte leidub nii suurtele kui lastele. Reede ongi mõeldud pigem suurematele ja laupäev väiksematele jutuhuvilistele. Laupäeval lööme käed Lapsepõlvemaagia festivaliga. Täpsema programmiga saab tutvuda siin.

Kõik suvised sündmused on loomulikult tasuta, selle eest aitäh Pärnu linnale ja Rahvakultuuri Keskusele. Lisaks aitavad meid Pärnu Fringe Festival ja Pärnu Keskraamatukogu. 

Kohtumiseni siis mõnusas Pärnus!