Noortevahetus Gruusias: Avastades ennast ja teisi

Veebruaris käis grupp noori Eestist vaatamas, mida põnevat noortevahetusel Gruusias pakuti. Kristi muljeid on võimalik nüüd ka lugeda:

Viis Eesti noort käisid 17-27. veebruaril rahvusvahelise noortevahetuse „Rediscovering Our Ways“ raames Gruusias, Rustavis. Lisaks eestlastele osalesid projektis, mille eesmärgiks oli tutvustada oma kultuuri  ja tundma õppida teisi,   Gruusia, Läti ja Moldova noored. Kümne päeva jooksul tutvustati oma rahvalaule, muinasjutte, mänge ja esitati rahvatantsudest kokku pandud flashmob Rustavi peaväljakul. Lisaks toimus mitmepäevane mosaiigi-workshop ja korraldati kohalikele suunatud teabepäev, kus oma riiki Rustavi noortele tutvustati. Ühepäevasel väljasõidul tutvuti Gruusia looduse iluga ja külastati Alaverdi ja Gremi võrratute seinamaalingutega kloostreid.

Osa saamine teiste riikide noorte kultuurilisest taustast ja õppides tundma nende tavasid, andis võimaluse näha ka oma traditsioone uue ja värskema pilguga.  Noored leidsid mõttekaaslasi nii naaberriigi kui kaugemate maade osalejate seast ning ootavad võimalust külastada peatselt kõiki noortevahetuses osalenud riike, et nende kultuuri veel põhjalikumalt tundma õppida.