Meie lugu…

algas nii: Merli ja Hannele on sõbrad keskkoolist. Ühiselt suunduti õppima kultuurikorraldust Viljandisse. Tegutsemine on sest ajast veres, aga ilmselgelt on lihtsam asju ajada oma rida ja rada pidi.

Nii saigi, et 2009. aastal, kui Hannele Šotimaal vabatahtlik oli, tuli Merli talle külla. Calton Hilli künkal, kus head mõtted ka näiteks filosoof David Hume’il pähe tulid, tehti otsus – asutame MTÜ!

3. septembril 2009 otsustas ka Pärnu maakohus, et oleme väärilised eksisteerima! Meie põhikirja saab lugeda siit.

Me usume…

Meie tore naiskond on sarnase mõttemaailmaga ja me tahame, et head mõtted saaksid teoks. Me usume, et kultuur aitab hingata, seepärast korraldame eriilmelisi kultuurisündmuseid kõigile huvilistele.

Meile on oluline erinevate rahvaste pärimus. Sageli vaatame pärimusele tänapäevase pilguga – väärtustame olnut, leiame ning loome uuesti neid vanu häid asju. Me teame, kust tuleme ja kuhu jõuda tahame. Korraldajatena on meile oluline sündmuse kvaliteet ja isiklik huvi teema vastu.

 • Merli Antsmaa

  Merli Antsmaa

  Sündinud Pärnus 1986. Lõpetanud TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia (BA, 2010) ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia (MA, 2015), kultuurikorralduse õppekavad. Vabakutseline korraldaja, töötab Jazzkaare ja Eesti Jazzliidu heaks. MTÜs koordineerib Merli mitmeid Youth in Action ettevõtmisi, Grundtvigi projekti eestvedaja, korraldab foto- ja muusikateemalisi sündmusi, nagu näiteks noorte fotolaager.

 • Hannele Känd

  Hannele Känd

  Sündinud Pärnus 1988. Lõpetanud TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia (BA, 2011) ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia (MA, 2015), kultuurikorralduse õppekavad. Igapäevaselt töötab ta NUKU teatris kommunikatsioonijuhina. MTÜs koordineerib Hannele mitmeid Youth in Action ettevõtmisi, veab eest teatri- ja haridusprojekte nagu näiteks lavastus “Pulm” ja kirjanduse ning luulekavade sündmused Pärnumaal.

 • Minna Kohjus

  Minna Kohjus

  Minna lõpetas TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia 2011. aastal, huvijuht-loovtegevuse õpetaja eriala ning Londoni Goldsmiths College’i magistrikraadiga rakendusteatri õppekavas.

 • Triin Laas

  Triin Laas

  Triin lõpetas TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia 2008. aastal, huvijuht-loovtegevuse õpetaja eriala. Ta töötab Viljandi Linnaraamatukogus ja Paikusel draamaõpetajana ning korraldab 2006. aastast NoTaFe festivali.

 • Kristin Viljamaa

  Kristin Viljamaa

  Kristin lõpetas TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia 2012. aastal, kultuurikorralduse eriala. Töötab Eesti Draamateatris. MTÜs tegeleb peamiselt teatriprojektidega kuulmispuudega inimestele. 

 • Julia Vahramejeva

  Julia Vahramejeva

  Julia on vaba hing, kellele meeldib reisida, noored ja tantsida.