Kurtide kogukondlik lavastus „Hääletu maailma hääled“ jõuab Tallinnasse ja Tartusse

Noortealgatusliku projekti „Kogukonnateater kurtidega“ raames loodud lavastust pealkirjaga „Hääletu maailma hääled“ saab näha Tallinnas 26. oktoobril algusega kell 19:00 Piip ja Tuut Mängumajas ning Tartus 27. oktoobril kell 14:00 Tartu Uues Teatris.

Lavale astuvad teatriharrastajad kurdid ja kuuljad, et üheskoos tutvustada vaatajatele kurtide kogukonda, näidata nende kaunist viipekeelt ja arutleda koos projektis osalevate kuulmispuudega noorte jaoks olulistel teemadel.

Kurdid soovivad, et neid kuulda võetakse ja ka nendega arvestatakse, et inimestel ei oleks kurtide suhtes negatiivseid eelarvamusi. Seda peavad ka oluliseks projekti elluviijad – kurtide kogukonna sõnumite edastamist aitavad vahendada viipekeeletõlgid Hele-Riin Karring ja Mari-Liis Ungerson, foorumteatri ülesehitusega lavastust juhendab noor näitlejanna Maaja Hallik ning projekti teostab kultuurikorraldaja Kristin Viljamaa.

Ootame kõiki kuuljaid ja kurte kaasa mõtlema ja osa saama viipekeelsest lavastusest „Hääletu maailma hääled“. Etendustel on sünkroontõlge eesti keelde, sissepääsuks saab toetada projekti edukat toimumist väikese annetusega.

Tulge ja tutvuge läbi teatrilavastuse kurtidega, nende kokkuhoidev kogukonna, kultuuri ja eriline keelega!

Etendused toimuvad:
Laupäeval, 26. oktoober kell 19:00 Piip ja Tuut Mängumaja (Toom-Kooli 13, Tallinn)
Pühapäeval, 27. oktoober kell 14:00 Tartu Uus Teater (Lai 37, Tartu)