Kohtumised muusikas – Tuulikki Bartosik Trio kontserdid

Kolm eripõlvkonna muusikut Tuulikki Bartosik, Villu Talsi ja Timo Alakotila saavad kokku reisidest, esinemistest, sõpradest, erinevate muusikastiilide ja eri maade pärimusmuusika vaimustusest sündinud loomingus. 

 

Rahvusvaheliselt tuntud mitmekülgne Soome pianist ja helilooja Timo Alakotila on 90ndate lõpust olnud Eesti pärimusmuusikutele inspiratsiooniallikaks. Filigraanne klaverimängija ja tundlik duopartner Timo on aastate jooksul teinud koostööd erinevate akordionimängijatega Skandinaaviast ja Euroopast nagu näiteks Karen Tweed(UK), Maria Kalaniemi ja Johanna Juhola (FIN) ja Linda Gytri(NO).

Koostöö Eesti akordionimängija ja Põhjamaade pärimusmuusikapedagoogi Tuulikki Bartosikiga ulatub mitmete aastate taha ja jõuab käesoleva aasta lõpus ilmuvale Tuulikki sooloplaadile. Eestis on Timo ja Tuulikki ka varasemalt Viljandi Pärimusmuusika Festivalil koos esinenud. Tuulikki virtuoosset akordionimängu saab kuulata käesoleval aastal koostöös Hannah Jamesiga (UK) salvestatud plaadilt ”Chatterbox” ja võrukeelste lastelaulude plaadilt “Upa-upa-ubinakõnõ”, sündinud koostöös Eesti muusikute Mari Kalkuni ja Pastacaga.Villu Talsit tunneb publik eelkõige mandoliinimängijana ansamblist Curly Strings, kuid Villu on ka hinnatud õpetaja ja osav lugudekirjutaja. Kontrabassimängija Taavet Niller, kes samuti ei kohku muusikaliste katsetuste ees, lisab oma muhedal ja soojal moel kontserdile värvikust ja erinevaid kõlanüansse.

 

“Kuulates Tuulikki muusikat, on tunne, et sisened laaneäärse maja suurde avarasse tuppa, mis on täis värvikaid kõlasid ja valgust. Tuulikki käsitseb oma instrumenti vabalt ja mänguliselt ning teda kuulates leiab kuulaja ennast keset pärimusmuusikast inspireeritud intiimseid mõtisklusi.” 

Laulja ja laululooja Mari Kalkun

“…Timo Alakotila looming on inspireeritud lääne soome rahvamuusika rikkast, 

meloodilisest helipildist ning meenutab kohati inglise rahvusromantilise helilooja Ralph Vaughan Williamsi teoseid.” 

Briti maailmamuusikaprodutsent ja muusikaajakirjanik Andrew Cronshaw

 “Villu Talsi on dünaamiline mandoliinimängija, kes võlub kuulajaid oma tasakaalukuse ning maitsekusega nii soolo- kui ka ansamblimängus. Villu muusikas ning musitseerimises sageli ilmnev filosoofilisus paneb ta erinevaid väljenduslikke ning muusikalisi piire ületama, rikastades tema pillimängu kohati äärmuslike ideedega.” 

Muusik ja produtsent Jalmar Vabarna

 

Tuulikki Bartosik – akordion,
Villu Talsi – mandoliin
Timo Alakotila (FIN) – klaver

Teised kontserdid:
19. juuli Võsu Jazz kell 18
20. juuli Tallinn, kodukontsert Jana juures vanalinnas kell 20
21. juuli Paide Wabalinna maja kell 19 - tegu on vabas õhus toimuva kontserdiga. Vihmase ilma korral toimub kontsert sees.
24. juuli Viljandi Pärimusmuusika Festival, külaline Taavet Niller – kontrabass
Aida suur saal

 

Lisainfo: www.tuulikkibartosik.com  www.timoalakotila.net

Kontakt: tuulikki@urakaru.com