Fotonäitus “Üle ühe põlve” Tallinnas

Merli Antsmaa, meie MTÜ juhatuse liige, fotonäitus “Üle ühe põlve” jõuab homme Tallinnasse. Näitus on avatud 10.-26. märtsini Viru keskuses Rahva Raamatu ees. “Üle ühe põlve” on rändnäitus, mis on üleval olnud Pärnus, Viljandis, Tartus, Kurtnas ja Corkis, Iirimaal.

Fotonäitus “Üle ühe põlve” ühendab kaht põlvkonda

Näituse pealkiri näitab kahe autorisugulussidet, vanaisa Kalju Mihkelson (1931-1976) ja lapselaps Merli Antsmaa (sünd. 1986) pole küll kunagi kohtunud, ent peale vere ühendab neid veel fotograafia.
Hiljuti sattusid üks osa Kalju Mihkelsoni 1950.-1960. aastatest pärit fotosid lapselapse MerliAntsmaa kätte. Inspireerituna nendest fotodest ning teatavaid fotograafiahuviga seonduvaid sarnasusi märgates tekkis idee fotoprojektist, kus tuua suuremalt välja vanad fotod ning nendekõrvale võrdluseks fotod tänapäevast. Idee on näidata eluolu erinevusi, kuid ka sarnasusi – mis need täpsemalt on?

Kalju Mihkelson (sünd 1931, surnud 1976) oli Pärnumaal, Häädemeeste kandis külapiltnik. Ta tegi fotosid külaelust: pidustused, poseerimised, perepildid, matused jms. Näitusel olevad fotod on umbes ajavahemikust 1950-1960.

Merli Antsmaa (sünd 1986) pole oma vanaisa kunagi näinud, kuid tunnetab ühtsust fotograafia näol. Selle tegevusalaga alustas ta 2006. aastal ning on siiamaani aktiivne pildistaja.Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemias õppimine andis hea võimaluse jäädvustada muusikute, tantsijate, näitlejate jt eksamitöid, samuti andis hea pildistamiskogemuse aktiivne kultuurisündmuste külastamine. Fotod on ajavahemikust 2006-2010.

Tänu: Kultuurkapital, MTÜ Kultuur aitab hingata, Endla Teatrigalerii, Tartu Ülikooli kohvik, Kurtna kool, Viljandi Pärimusmuusika Keskus, Mayfield Art’s Centre, perekond ning sõbrad.

Lisainfo:
Merli Antsmaa
56492078
merli.antsmaa@gmail.com