Estonian Folk Orchestra annab välja plaadi “Imemaa/Wonderland” ja tuuritab Eestis

Estonian Folk Orchestra by Irina MägiTähistame plaadi Imemaa-Wonderland ilmumist kontsertidega, mis toimuvad 25. veebruaril kell 19 Tartu Uues teatris, kus külalisesinejaks Mari Kalkun, ja 26. veebruaril kell 19 Viljandi Pärimusmuusika Aidas, kus külalisesinejaks on Ruslan Trochynskyi.

Estonian Folk Orchestra, lühendatult EFO, oli esialgselt mõeldud ühekordse koolidevahelise projektina, ühendades pärimusmuusika eriala tudengid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiast ja Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemiast. Projekti idee autor on Tuulikki Bartosik ning EFO tegutseb tema juhtimisel 2011. aasta sügisest. Pärimumuusikaõpingute ajal Stockholmi Kuninglikus Muusikakõrgkoolis tutvus Tuulikki rootsi pärimus- ja jazzmuusiku, helilooja ning pedagoogi Jonas Knutssoniga, kes on aastaid tegelenud suurte rahvusvaheliste koosseisude muusikalise juhina. Tuulikki kutsus Jonase endale appi EFO projekti teostama, ühiselt valisid nad välja repertuaari ning tegid vaheldumisi tööd orkestriga. Prooviperioodid vaheldusid esinemistega Viljandi Pärimusmuusika Aidas ja Viljandi Pärimusmuusika Festivalil, Jazzkaare festivalil ja Vanalinna päevadel Tallinnas, Eesti Vabariigi 95 aastapäevale pühendatud kontserdil Stockholmis ning Umeå pärimusmuusikafestivalil Põhja-Rootsis ja Viru Folgil Käsmus. Ühekordsest projektist on tänaseks sündinud iseseisvalt tegutsev orkester.

Käesoleva aasta veebruaris lindistasime plaaditäie materjali Stockholmis legendaarses ABBA kodustuudios Atlantis Grammofon. Muusika, mida EFO plaadil kuulda saab, on eesti pärimusmuusika juurtega spetsiaalselt sellele koosseisule seatud ning kirjutatud. Osa lugusid on klassikalisele ja džässmuusikale sarnaselt orkestripartituuris kirjas, osa on oma vormi leidnud proovides vabalt musitseerides, osades lugudes valmis lõplik variant alles stuudios ning laval muudavad nad oma sisu ja vormi vastavalt hetkeolukorrale. EFO instrumentaarium on ainulaadne, teist analoogset koosseisu maailmas ei eksisteeri.

Teie,

EFO

 

Umeå kontserdi läbilõige on kuulatav ja vaadatav ka siin.

EFO septembris Eestis toimunud tuuri kohta saab lugeda siit.

EFOt tutvustav video on vaadatav siin 

EFO on:

Maarja Soomre – hääl

Maili Metssalu – hääl

Mihkel Roolaid – hääl, väikekannel

Hans Mihkel Vares – kitarr, mandoliin

Villu Talsi – kitarr, mandoliin

Taavet Niller/Mati Tubli – kontrabass

Ragnar Toompuu – kitarr

Kaisa Nõges – böömi harf, väikekannel

Kadri Lepasson – väikekannel

Ann Maria Piho – väikekannel

Eeva Talsi -viiul, väikekannel

Sänni Noormets – viiul, väikekannel, parmupill

Liisa Koemets – viiul

Johanna-Adele Jüssi – viiul, vioola

Merike Paberits – eesti torupill, ristflööt, parmupill

Ulvi Võsa -eesti torupill, altsaksofon, parmupill

Kristel Kutser – eesti torupill, ristflööt, parmupill

Leanne Barbo – eesti torupill, väikekannel, sarv, hääl

Martin Müller – eesti lõõts, karmoshka, hääl

Anne Lehtmäe – meloodiabassidega akordion

Tuulikki Bartosik – meloodiabassidega akordion

Kristi Kool – eesti lõõts

Toomas Oks – eesti lõõts

Juhan Uppin – eesti lõõts

Tõnis Kirsipu – löökriistad

Martin Aulis – löökriistad

Kaur Kenk – heli