Esilinastub dokumentaalfantaasiafilm “Koidu eha”

Kultuuriakadeemia üliõpilased eesotsas Maaja Hallikuga tegid Viljandis asuvast Koidu seltsimajast filmi. Sellise vahva ja mõnusa dokumentaalfantaasiafilmi, mis kestab pool tundi. Nüüd on film täitsa valmis ehk purgis ja ootab vaatajate ette tulekut.

Film esilinastub 4. mail kell 16.00 Viljandis, loomulikult Koidu seltsimajas endas!

“Viljandis asuv Koidu seltsimaja sai 2011. aastal saja-aastaseks. See pika ajalooga hoone seisab oma 102. eluaastal kahjuks aga kõleda ning peaaegu täiesti mahajäetuna. See ei ole siiski alati nõnda olnud. Jakobsoni 18 krundil asuva hoone välisseintelt võib ühtekokku leida kolm mälestustahvlit- selles majas lõid M. Lüdig ja F. Kuhlbars laulu „Koit“, mis tänaseks on saanud laulupidude avalauluks, siin tegutses Viljandi kultuuriselts „Koit“ ning ka teater „Ugala“. Selles majas on helisenud laul ja kõlanud sõnakunst, siin on peetud tantsuõhtuid ja etendatud rahvast täis saalidele näitemänge. Ta peidab endas paljutki, mis hooletul vaatamisel võib esialgu märkamatuks jääda…”

Kestus: 30 minutit. Sissepääs: Tasuta!

Täname: Koidu seltsi koori, Seasaare Näitemängu Seltsi liikmeid, TÜ VKA tudengeid, Viljandi Huvikooli, Lasteaed Mesimummi, Martin Kullamaad, Tarekese ühiselamut, Viljandi punkareid, Raivo Volmerit ning kõiki teisi toredaid inimesi, kes aitasid sel filmil teoks saada.

Režissöör- Maaja Hallik
Peaosas- Katrin Kalma
Operaatorid- Maritta Anton, Lauri Urb, Reelika Palk
Valgus- Reelika Palk, Märt Sell
Kunstnik- Elise Nigul
Kultuurikorraldajad- Maria Pihl, Reeli Lonks