Eduard Wiiralti nimelise kvarteti kontserdid

Sellise huvitava nime nagu Eduard Wiiralti nimeline kvartett taga musitseerivad andekad noored Joosep Ahun (vioola), Theodor Sink (tšello), prantslased Benjamin Borhani (viiul) ja Mathieu Garguillo (viiul). Kvartett esines detsembris Kloostri Aidas ning veebruaris Peterburi Jaani kirikus. 

Koosmängu idee tekkis aasta tagasi Pariisis Joosep Ahunil ning Mathieu Garguillol. Kuna kõik ei lähe nii, nagu plaanitakse, siis tol aastal kammermuusikat nad koos ei teinud. Lõpetanud õpingud Pariisis, naasis Joosep Tallinna, Benjamin (Borhani) ning Mathieu suundusid aga hoopis Helsingisse Sibeliuse akadeemiasse. Soov kammermuusikat teha jäi alles ning vahemaa Tallinna ning Helsingi vahel tundus olematu, nõnda hakatigi hauduma koosmängu plaane. Sel aastal astus ka tšellist Theodor Peeter Sink Sibeliuse akadeemiasse ning tema koosseisu kutsumine oli loogiline valik: et tekiks keelpillikvartett ning ühtlustada prantsuse-eesti osakaalu ansamblis. Kuna enamik ansamblist elavad-õpivad Helsingis, siis proovid toimuvad seal, debüütkontserdiks valiti aga Tallinn.

Kvarteti nimi sündis kergesti. Kuna Eduard Wiiralt elas suure osa oma elust Pariisis ning on sinna ka maetud, siis parimat nime, mis seoks Prantsusmaad ning Eestit, ei saakski olla.

Kontserdid toimusid:

15. detsembril Kloostri Aidas

22. veebruaril Peterburi Jaani kirikus